top of page
IMG_20240920_104902-2.jpg

Yrityspäivitys 2026

Olemme tarkastelleet toimintamallejamme ja yhteistyörakenteitamme osana yrityksemme kehittämistä. Yhteistyö GRIMME Skandinavienin kanssa päättyy nykyisessä muodossaan 15.5.2026.

Mitä tämä tarkoittaa käytännössä?

  • GR Service jatkaa toimintaansa normaalisti.

  • Kaikki sovitut huollot, korjaukset ja varaosatoimitukset hoidetaan suunnitellusti 15.5.2026 saakka.

  • Yrityksen tekninen osaaminen, tilat, kalusto ja henkilöstö säilyvät ennallaan.

  • Asiakkaiden ei tarvitse tehdä mitään muutoksia tällä hetkellä.

  • Tulevasta toimintamallista tiedotetaan erikseen, kun jatko on suunniteltu huolellisesti. Tavoitteenamme on varmistaa hallittu siirtymä ja sujuva palvelu ilman katkoksia.

Miksi muutos tehdään?

Yritystoimintaa on tärkeää arvioida säännöllisesti, jotta se vastaa mahdollisimman hyvin asiakkaiden tarpeita ja tukee myös yrityksen pitkän aikavälin kehitystä. Olemme yhdessä tarkastelleet yhteistyö- ja toimintamallejamme kokonaisuutena, ja tämän prosessin tuloksena olemme päätyneet ratkaisuun, joka mahdollistaa molemmille osapuolille selkeämmän ja kestävän suunnan tulevaisuuteen.

Muutos on harkittu ja tehty hyvässä yhteisymmärryksessä. Tavoitteena on varmistaa, että molemmat organisaatiot voivat kehittää toimintaansa omista vahvuuksistaan käsin ja palvella asiakkaitaan parhaalla mahdollisella tavalla myös jatkossa.

Haluamme tässä kohtaa jo lämpimästi kiittää asiakkaitamme ja yhteistyökumppaneitamme luottamuksesta näiden vuosien aikana sekä hyvästä ja rakentavasta yhteistyöstä.

Muutoksista huolimatta GR Servicen sekä Mymetin toiminta jatkuu normaalisti yhdessä asiakkaiden ja yhteistyökumppaneiden kanssa.

Kohti tulevaa!

GR Service katse tulevaan..

Suunnittelemme parhaillaan seuraavaa vaihetta ja arvioimme tulevia toimintamalleja rauhassa ja huolellisesti. Tavoitteenamme on rakentaa ratkaisu, joka perustuu vahvaan tekniseen osaamiseemme ja palvelee pitkäjänteisesti myös tulevaisuudessa.​

Otamme mielellämme vastaan ajatuksia, ehdotuksia ja keskusteluja mahdollisista yhteistyömahdollisuuksista. Olemme avoimia kumppanuuksille ja projekteille eri aloilta, joissa tekninen osaamisemme, infrastruktuurimme ja kokemuksemme voivat tuoda lisäarvoa.

Mikäli näet mahdollisuuden yhteistyöhön, keskustelemme mielellämme.

Lisää tietoa tulevaisuudesta tiedotamme kevään aikana.

Huollot ja varaosatilaukset sekä kyselyt –
Viimeistään 31.3

Kevätkauden sekä organisaatiomuutoksen lähestyessä pyydämme varaamaan huollot sekä tilaamaan tarvittavat varaosat viimeistään maaliskuun loppuun mennessä.

Näin varmistamme, että:

  • pystymme palvelemaan kaikki asiakkaamme

  • varaosat ehtivät toimitukseen ajoissa

  • mahdolliset korjaukset voidaan hoitaa ilman turhaa kiirettä

GRIMME Skandinavien

Grimme esittelee maaliskuun aikana uuden huolto ja varaosapalvelun asiakkaille koko Suomessa ja Ahvenanmaalla.

GRIMME haluaa varmistaa läheisyyden ja tiiviin yhteyden kaikkiin perunan, juurikkaan ja vihannesten viljelijöihin.

Jos sinulla on kysyttävää GRIMMELTÄ, voit ottaa yhteyttä:

Roland Rosenback

rr@grimme.dk

+358 40 043 3231

Kysyttävää tai yhteistyöideaa?

Vastaamme mielellämme organisaatiomuutokseen liittyviin kysymyksiin sekä keskustelemme tulevista mahdollisuuksista.

​​​​​​​info@grservice.fi

020 7307150

Voit myös käyttää alla olevaa lomaketta, niin palaamme asiaan mahdollisimman pian.

IMG20251104131958_edited.jpg

Yhteydenotto

Kiitos viestistäsi!

bottom of page